posturografiaV rámci programu na výskum stability stoja a chôdze vo vyššom veku hľadáme zdravých dobrovoľníkov (mužov i ženy nad 65 rokov), ktorí by boli ochotní sa zúčastniť jednorázového cca 30 minútového vyšetrenia. Toto vyšetrenie je nebolestivé, neinvazívne a nevyžaduje žiadne náročné fyzické ani rozumové výkony. Taktiež nevyžaduje žiadne požitie liekov ani aplikáciu injekcii infúzii a podobne.

Podstatou vyšetrenia je opakovaný stoj na platni, ktorá sníma stabilitu postoja. Počas vyšetrenia sa budú premietať rôzne krátke videosekvencie (filmy). Vyšetrenie sa realizuje v Bratislave na Kramároch, čas a dátum si dobrovoľník môže vybrať.

 

Záujemcovia sa môžu hlásiť písomne cez tento formulár, alebo emailom na adrese poradna@ineurolog.sk, do predmetu správy uviesť „dobrovoľník“.

 

[important]

Osoby vhodné na výskum: vek nad 65 rokov, dobrý zdravotný stav, schopnosť pokojného stoja cca 2-3 minúty na mieste, dobrý zrak (schopnosť sledovať premietacie plátno).

[/important]

 

[error]

Osoby nevhodné na výskum: osoby s ochoreniami ako napr. vysoký tlak, cukrovka, ťažká obezita, stav po náhradách kĺbov, po operáciach mozgu, po cievnych mozgových príhodách, po infarktoch myokardu.

[/error]