Potrebujem lieky na recept od neurológa… (teraz už aj pomôcky!)

[ A+ ] /[ A- ]

Ak máte chronické neurologické ochorenie a dochádzajú vám lieky, potrebujete lieky na recept od neurológa. Počas rôznych obmedzení a karanténnych opatrení je prakticky nemožné osobne navštíviť lekára (doprava, nedostupnosť voľných termínov a podobne). Pokiaľ sa Vám nedarí spojiť s vašim neurológom a neviete sa dostať k potrebným liekom (a teraz už aj zdravotným pomôckam!), alebo osobná návšteva neurológa nie je možná, kontaktujte nás. Neurologický pacient z mnohých dôvodov nesmie zostať dlhodobo bez nasadených liekov! V nutnom prípade sa pokúsime vám pomôcť. Písať môžete na adresu: poradna@ineurolog.sk alebo cez formulár tu.

Prečo? Mnohé preparáty sú totiž obmedzené ako lieky na recept od neurológa (tj. nepredpíše vám ich praktický lekár ani iný špecialista). No vďaka elektronickému receptu (e-receptu) si môžete obvykle dohodnúť predpis liekov na recept so svojim neurológom aj telefonicky alebo emailom. Telemedicína je bohužiaľ na Slovensku v plienkach, no pomôcť je možné už teraz!

E-zdravotníctvo bolo vymyslené preto, aby odbremenilo zdravotníkov od zbytočných návštev lekára a pacientov od zbytočnej cesty k lekárovi a sedenia v čakárni. E-recept liekov alebo zdravotných pomôcok by mal použiť každý pacient a každý lekár, ak osobná návšteva nie je možné, alebo nie je potrebná (napríklad ak ide o opakovaný predpis liekov na dlhodobé ochorenie, ktoré samo nezmizne – napr. epilepsia, skleróza multiplex, polyneuropatia a podobne).

nákupný košík s mozgom

Ak potrebujete lieky na recept od neurológa, teda v prvom rade kontaktujte svojho neurológa telefonicky alebo emailom. No ak sa to nepodarí, a nutne potrebujete lieky na špecifický predpis neurológa, kontaktujte nás a pokúsime sa vám pomôcť.

Paradoxom súčasnej veľmi ťažkej situácie v zdravotníctve (či už v súvislosti s pandémiou alebo obmedzením prevádzky lekárov i nemocníc kvôli PN a podobne) je situácia, keď sa mnohí zdraví ľudia snažia dostať k druhému názoru alebo opakovanému vyšetreniu banálnej diagnózy, pričom vážne chorí ľudia sa naopak obávajú navštíviť lekára, aby neprekážali alebo aby sa náhodou nenakazili. Každý štandardný neurologický pacient potrebuje obvykle aspoň 1xročne kontrolu u svojho neurológa. Nezanedbajte vlastné chronické ochorenie, aby nebolo neskoro!

Môže sa Vám ešte páčiť...