Zdravie z internetu

[ A+ ] /[ A- ]

Môžeme získať zdravie z internetu? Zdravie nepochádza z internetu a internet nám ho nevie vrátiť ani upevniť. No rady, doporučenia, či produkty ponúkané cez internet majú obrovské publikum. Odbornú menšinu a laickú – no postupne čoraz medicínsky vzdelanejšiu – väčšinu. Zdá sa, akoby na internete prebiehala zákopová vojna medzi klasickou medicínou (v nemocniciach, ambulanciach a liečebných ústavoch) a alternatívnou medicínou. Zástancovia alternatívnej medicíny sa pritom snažia presvedčiť ten „kŕdeľ hlupákov“ dôverujúcich lekárom, že je načase prestať veriť rozprávkam odpornej lobby farmaceutických firiem a začať sa liečiť skutočne účinnými liekmi. Mnoho ľudí pritom zabúda na zdravý rozum a svoje vlastné skúsenosti.

fonendoskop mozog

Vzdelanie v oblasti zdravotníctva má dve roviny. Prvú, tú želanú a nesmierne dôležitú. Rovina faktov, ktoré by mal každý ovládať a ktoré sú základom zdravého života a dlhodobo udržateľnej dobrej kondície organizmu. A rovinu fám, dohadov, necielených či mylných, no v poslednom čase najmä cielených dezinformácii. Tie sa vyskytujú na internete najmä kvôli možnosti zvýšiť odbyt (predaj tovarov či služieb) od konkrétneho výrobcu či skupiny výrobcov.

Články, rozhovory, atraktívne videá či grafiky môžu vždy vzniknúť ako zhrnutia faktov a overených a overiteľných informácii, no nezriedka sú naopak koncipované tak, aby jednostranne prezentovali informácie a zaviedli verejnú mienku či rozhodnutie diváka/čitateľa určeným smerom. Ako sa z toho vysomáriť?

Medzi najkontroverznejšie témy zo „zdravotníckeho“ internetu patria v posledných rokoch rozhodne očkovania, liečba rakoviny a výživové doplnky a pomôcky. Ak chcete vyskúšať, ako veľmi sa dá „kormidlovať“ názor podsúvaním len určitých faktov a zamlčaním iných, prečítajte si nasledujúce stránky.

kopa liekov

Majstrovský minerálny roztok – chcete mať zdravie navždy s použitím jednoduchého roztoku?

Biorezonancia – dajte zbohom zdĺhavým a unavujúcim vyšetreniam, máme rýchlu a komplexnú diagnostiku!

Reiki – necítite sa dobre? Odhaľte skryté sily vášho organizmu…

Magnetizovaná voda – nosíte domov hektolitre vody z obchodu? Už dosť! Zaobstarajte si magnetickú vodu!

Soľné jaskyne – ovzdušie a životné prostredie sa rúti do pekla. Ešteže máme soľnú jaskyňu, kde môžeme všetko ľahko a rýchlo napraviť.

Urinoterapia – takú životodarnú tekutinu ako je moč nemožno predsa vylievať do odpadu! Zamyslite sa nad sebou!

V ďalšom článku si budete môcť prečítať vyváženejší pohľad na vec. Chápeme, že nikomu nemožno brať jeho názor a je jeho vlastným rozhodnutím, ak bude používať a platiť za ľubovoľné klasické či alternatívne liečebné metódy. Chceme však zdôrazniť každého právo na úplné a nemanipulované informácie! Možno časom zdravie z internetu bude realitou 😉

Môže sa Vám ešte páčiť...