Úvod

Vitajte na stránkach ineurolog.sk.  Vznikli ako reakcia na trvalý nedostatok serióznych a aktuálnych informácii z oblasti neurológie.  Ich úlohou je priblížit laickej verejnosti prístupnou formou najbežnejšie neurologické problémy, ochorenia a diagnózy.

Prečo je na internete toľko odkazov a stránok s neurologickou tématikou,  no kvalita a serióznosť informácii často kolíše? Vysvetlenie je jednoduché. Veda a výskum rýchlo napreduje a včera zverejnená informácia môže byť zajtra stará. Rovnaká diagnóza môže vyvolať u rôznych pacientov celkom odlišné prejavy a môže znamenať inú liečbu a prognózu.  Jeden pacient s boľavým chrbtom môže byť na druhý deň zdravý… iného bolesť chrbtice upozorní na závažný zdravotný problém, ktorý sa bude liečiť dlhodobo. Človek nie je auto a medicína nie je autoservis.  Preto nie je možné vždy a pre každého nájsť rýchlo a jednoznačne správnu pomoc.

MUDr. Martin Kucharík

Autorom myšlienky internetovej poradne je neurológ MUDr. Martin Kucharík. Vyštudoval 1. lekársku fakultu Karlovej Univerzity v Prahe. Pôsobil na Neurologickej klinike 1. lekárskej fakulty Karlovej Univerzity a Všeobecnej fakultnej nemocnice v Prahe a tiež na II. neurologickej klinike Lekárskej fakulty UK a UNB v Bratislave. Neskôr začal spolupracovať s MUDr. Ivanom Vulevom ako neurológ špecializovaný na cievne ochorenia mozgu v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave. Od novembra 2017 v Bratislave rozvíja s teamom ďalších nadšených profesionálov zo všetkých oblastí medicíny špecializované neurointervenčné pracovisko – Centrum intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby (CINRE).

V žiadnom prípade nemajú tieto stránky ambíciu nahradiť odborné vyšetrenie ani osobnú konzultáciu! Ak však hľadáte prehľadný a laikom prístupný „návod na použitie“ v bežných neurologických diagnózach, dúfame, že Vám pomôžeme. Pokiaľ ste tu odpoveď na svoje otázky nenašli, neváhajte sa spýtať emailom alebo cez kontaktný formulár.