Poradňa

Chcete poslať otázku, pripomienku, nájdenú chybu alebo sa poradiť? Online neurologická poradňa je tu pre vás… Máte záujem o informácie z inej špecifickej oblasti neurológie? Použite kontaktný formulár, napíšte zo svojej emailovej schránku na adresu poradna@ineurolog.sk alebo ak používate Outlook či iný poštový program, kliknite TU.

Vzhľadom na množstvo otázok a šírku problematiky je niekedy nutné rešpektovať dlhší „reakčný čas“, obvykle však dostanete odpoveď do 10 dní. Bohužiaľ, počet žiadostí o ambulantné vyšetrenie alebo osobnú konzultáciu už naplnil všetky dostupné kapacity a termíny i na začiatku roku 2021 sa vyčerpali. Navyše je aktuálne (jeseň 2021) vzhľadom na platné vyhlášky o ošetrení naliehavých stavov neakútne ošetrovanie a vyšetrovanie obmedzené.

Veľmi dobre však vieme, že zdravotné ťažkosti a bolesti nemôžu rešpektovať vyhlášky a neustále sa meniace pravidlá. Preto vieme pacientovi pomôcť aj prostredníctvom telemedicíny: online neurologická poradňa je dostupná aj cez ZOOM, Microsoft Teams alebo Google Meet. V prípade, že pacient nehovorí slovensky, poskytujeme konzultácie aj v angličtine alebo nemčine.

Ak potrebujete osobné ambulantné vyšetrenie, skúste osloviť iného neurológa, alebo v prípade skutočne naliehavého stavu (akékoľvek nové ťažkosti trvajúce viac ako 60 minút – napríklad porucha reči, hybnosti, zraku, bezvedomie) – bezodkladne volajte záchranku, teda číslo 112.

V žiadostiach o konzultáciu sa opakujú nasledovné dve témy najčastejšie – preto skúste najskôr prejsť texty tu na stránke… Ako sa diagnostikuje cievna mozgová príhoda, nájdete tu. O úrazoch hlavy, ako o najčastejších neurologických ťažkostiach u mladých ľudí a detí si môžete nájsť informáci tu.

Ak chcete, aby bola odpoveď hneď na prvýkrát uspokojivá, skúste v emailoch popísať nasledujúce údaje:

  • všetky existujúce i prekonané choroby
  • prekonané úrazy a operácie
  • alergie
  • u žien údaje týkajúce sa prípadných gynekologických problémov, tehotenstiev a pôrodov
  • lieky, ktoré beriete alebo ste v blízkej minulosti brali
  • príznaky, pre ktoré uvažujete nad neurologickou povahou svojich problémov
  • iné príznaky, ktoré vás trápia, aj keď si myslíte, že možno nie sú dôležité
  • neurologický nález, v prípade, že ste už boli neurológa
  • výsledky prípadných CT, MRI a iných vyšetrení
  • konkrétnu otázku, v prípade, že očakávate jednoznačnú odpoveď

Ďakujeme za spoluprácu.

ineurolog.sk

Permanent link to this article: https://www.ineurolog.sk/online-neurologicka-poradna-konzultacie/