Aká je dostupnosť liečby a rehabilitácie po cievnej mozgovej príhode?

rehabilitácia - manuálna terapia

Pomôžte nám, podeľte sa o vaše skúsenosti! Aká je dostupnosť liečby a rehabilitácie?

Opatrenia proti šíreniu infekčného ochorenia dramaticky ľuďom obmedzili nielen pohyb, prácu alebo voľný čas. Zasiahli aj do dostupnosti zdravotnej starostlivosti. Radi by sme sa vás opýtali, na vaše konkrétne skúsenosti s dostupnosťou rehabilitácie a zdravotníckej pomoci pacientom po náhlej cievnej mozgovej príhode. Aká je dostupnosť liečby a rehabilitácie u pacienta po mozgovej príhode? Boli ste hospitalizovaný alebo vás vybavili len ambulantne? Mali alebo máte možnosť rehabilitovať v lôžkovom alebo ambulantnom zariadení? Dostali ste zdravotné alebo kompenzačné pomôcky, ktoré potrebujete prechodne alebo trvale po mozgovej príhode?

Na rýchlu odpoveď môžete použiť tento anonymný formulár alebo môžete v prípade potreby dlhšej odpovede použiť náš kontaktný formulár alebo email: mozgovaprihoda@ineurolog.sk.

Podľa oficiálnych informácii v médiach je dostupnosť liečby a rehabilitácie u pacienta po mozgovej príhode zachovaná v plnom rozsahu. Ale informácie od pacientov sú presne opačné. Mnoho pacientov podáva informácie o tom, že boli vyriešení na centrálnom resp. urgentnom príjme nemocnice alebo dokonca len doma posádkou záchrannej služby a nebola k dispozícii možnosť hospitalizácie alebo diagnostiky a špecifickej liečby. Ak bol pacient s mozgovou príhodou hospitalizovaný v nemocnici, často ho predčasne prepustili s odporúčaním, aby si doriešil ďalšiu diagnostiku alebo rehabilitáciu ambulantne. Ako sa však imobilný a nesebestačný pacient dostane ambulantne k lekárovi alebo do nemocnice?

Ďakujeme za pomoc a spoluprácu.

Permanent link to this article: https://www.ineurolog.sk/dostupnost-liecby-a-rehabilitacie/

1 comment

    • Renata Veruzabova on 27. nov 2022 at 12:05
    • Odpoveď

    Dobry deň chcela by som sa informovať ohľadom rehabilitácie a logopeda pre otca 81 rokov ,ktorý je po CMP sám si sadne aj sa vie otočiť na posteli s pomocou aj chodí,ale ťažko sa mu rozpráva.
    Nemôžem zohnať ani rehabilitačného odborníka ani logopeda.

    Vopred dakujem

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.