Aká je dostupnosť liečby a rehabilitácie po cievnej mozgovej príhode?

rehabilitácia - manuálna terapia

Pomôžte nám, podeľte sa o vaše skúsenosti! Aká je dostupnosť liečby a rehabilitácie?

Opatrenia proti šíreniu infekčného ochorenia dramaticky ľuďom obmedzili nielen pohyb, prácu alebo voľný čas. Zasiahli aj do dostupnosti zdravotnej starostlivosti. Radi by sme sa vás opýtali, na vaše konkrétne skúsenosti s dostupnosťou rehabilitácie a zdravotníckej pomoci pacientom po náhlej cievnej mozgovej príhode. Aká je dostupnosť liečby a rehabilitácie u pacienta po mozgovej príhode? Boli ste hospitalizovaný alebo vás vybavili len ambulantne? Mali alebo máte možnosť rehabilitovať v lôžkovom alebo ambulantnom zariadení? Dostali ste zdravotné alebo kompenzačné pomôcky, ktoré potrebujete prechodne alebo trvale po mozgovej príhode?

Na rýchlu odpoveď môžete použiť tento anonymný formulár alebo môžete v prípade potreby dlhšej odpovede použiť náš kontaktný formulár alebo email: mozgovaprihoda@ineurolog.sk.

Podľa oficiálnych informácii v médiach je dostupnosť liečby a rehabilitácie u pacienta po mozgovej príhode zachovaná v plnom rozsahu. Ale informácie od pacientov sú presne opačné. Mnoho pacientov podáva informácie o tom, že boli vyriešení na centrálnom resp. urgentnom príjme nemocnice alebo dokonca len doma posádkou záchrannej služby a nebola k dispozícii možnosť hospitalizácie alebo diagnostiky a špecifickej liečby. Ak bol pacient s mozgovou príhodou hospitalizovaný v nemocnici, často ho predčasne prepustili s odporúčaním, aby si doriešil ďalšiu diagnostiku alebo rehabilitáciu ambulantne. Ako sa však imobilný a nesebestačný pacient dostane ambulantne k lekárovi alebo do nemocnice?

Ďakujeme za pomoc a spoluprácu.

Môže sa Vám ešte páčiť...

1 odpoveď

  1. Renata Veruzabova píše:

    Dobry deň chcela by som sa informovať ohľadom rehabilitácie a logopeda pre otca 81 rokov ,ktorý je po CMP sám si sadne aj sa vie otočiť na posteli s pomocou aj chodí,ale ťažko sa mu rozpráva.
    Nemôžem zohnať ani rehabilitačného odborníka ani logopeda.

    Vopred dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.