Víta vás online neurologická poradňa

[ A+ ] /[ A- ]

Víta vás online neurologická poradňa – ineurolog. Jej úlohou je priblížiť laickej verejnosti prístupnou formou najbežnejšie neurologické problémy, ochorenia a diagnózy. Vznikla ako reakcia na trvalý nedostatok serióznych a aktuálnych informácii z oblasti neurológie.

Prečo je na internete toľko odkazov a stránok s neurologickou tématikou,  no kvalita a serióznosť informácii často kolíše? Vysvetlenie je jednoduché. Drvivá väčšina internetových článkov nemá za cieľ vás vzdelávať alebo informovať, ale najmä predať vám konkrétny produkt. Tento cieľ býva niekedy veľmi sofistikovane skrytý.

Ďalší dôvod – veda a výskum rýchlo napredujú a včera zverejnená informácia môže byť za rok beznádejne stará. Dokonca sa môže objaviť nová informácia, ktorá tú starú nielen spochybní, ale dokonca odhalí ako zcestnú či úmyselne zavádzajúcu.

Do tretice – rovnaká diagnóza môže vyvolať u rôznych pacientov celkom odlišné prejavy a môže znamenať inú liečbu a prognózu.  A naopak rovnaké príznaky môžu byť spôsobené celkom odlišnými diagnózami. Jeden pacient s boľavým chrbtom môže byť na druhý deň zdravý… iného bolesť chrbtice upozorní na závažný zdravotný problém, ktorý sa bude liečiť dlhodobo. Človek nie je auto a medicína nie je autoservis.  Preto nie je ľahké ani jednoduché vždy a pre každého nájsť správnu pomoc.

V žiadnom prípade nemajú tieto stránky ambíciu nahradiť odborné vyšetrenie ani osobnú konzultáciu! Ak však hľadáte úvod do problematiky, je tu prehľadný a laikom prístupný „návod na použitie“ v bežných neurologických diagnózach.  Pokiaľ ste tu odpoveď na svoje otázky nenašli, neváhajte sa spýtať emailom alebo cez kontaktný formulár. A ak potrebujete osobnú konzultáciu, objednajte sa – Vaše problémy sa vždy pokúsime vyriešiť zodpovedne a k maximálnej spokojnosti!

Vzhľadom na priaznivú odozvu od pacientov (stránka vznikla v roku 2009 a články každý mesiac aktualizuje od roku 2012) výrazne pribudol počet konzultácii i vyšetrení a tak sa momentálne na emailovú odpoveď bohužiaľ čaká i niekoľko týždňov. Aby sa opäť zrýchlila internetová „poradňa“, pokúšame sa angažovať i ďalších skúsených neurológov. Dovtedy prosíme o zhovievavosť…

MUDr. Martin Kucharík